Cibetková káva Kopi Luwak Praha prodej
Náš tip: Levné kuchynĕ od Oresi.

 

Masuk Angin a Tolak Angin

Certifikovaný indonéský 100% přírodní bylinný prostředek  ke zmírnění nachlazení, žaludečních potíží projevujících se nevolností a nafouknutím břicha, bolesti  hlavy, únavu / bolesti kloubů a svalů při nachlazení a podchlazení.

 

Tolak Angin = volně v překladu „odrazit vítr“

Masuk Angin = volně v překladu „vstoupil vítr“

Indonésané nachlazení, chřipce říkají, že do vás „vstoupil vítr“. Zvláštní, ale jsme-li ku svému tělu více vnímaví, je to pravda.. virosa, chřipka, nachlazení.. je jako, když vám zády prolétne vítr.

 

Tolak Angin je od roku 1930 certifikovanou, prověřenou 100% bylinnou recepturou od paní Rahmat Sulistyo.

V Indonésii jdou indonéské farmaceutické společnosti v duchu indonéské bylinné nauky a tradice. Indonéská vláda podporuje tradiční léčebné metody i přírodní produkty ověřené staletím. Nejhojněji je v Indonésii zastoupeno z přírodních produktů „jamu“ bylinné nápoje specialně míchané na konkretní potíže, i míchany individuelně pro pacienta, složení „jamu“ jsou přísně střeženné rodinné recepty. Prodávající rozlévaného „jamu“ nosí koš s lahvemi různých druhů receptů na hlavě každé ráno od domu k domu, zájemce dostane sklenku 250ml „jamu“ přesně namíru svému neduhu. V Indonésii je možné shlédnout a ochutnat ty NEJ, i certifikované druhy rozlévaných „jamu“ na veletrhu.

 

Tolak Angin má za sebou stejnou historii „rozlévaného Jamu od domu k domu“ v roce 1930 prošel „kultivací distribuce“ a je prodáván v hygienických sáčcích balených v krabičce, naštěstí receptura a účinnost zůstala zachována.

 

Přibližné složení Tolak Angin:

30 - 50% : kardamon, fenykl, Helicteres isora, muškátový oříšek, skořice, pupečník asijský entelle Herba, hřebíček, Parkia biglobosa, rýže, máta, druh lišejníku Usneae Thallus, zázvor, ženšen

70 – 50 % med

1% jiné

Přibližné složení Masuk Angin v 15ml:

7500ml med, 25ml červený zázvor, 5ml máta, 50ml jávský zázvor, 25ml fenykl, 12.5ml jávské cabe

Certifikace POM TR.072668211

 

 

Užití a dávkování Masuk Angin a Tolak Angin:

Dospělí: Sáček 15ml k vnitřnímu užití po jídle či smíchat se 100ml vlažné vody/čajem

Děti od 3 let poloviční dávkování i užívání než dospělí.

Nedoporučuje se užívat v době těhotenství a při ledvinových potížích.

 

AKUTNÍ : 1 – 4 sáčky denně po 7 dní

Nachlazení, chřipka, střevní chřipka, horečka, bolest hlavy, závratě, bolesti krku, rýma, podrážděná sliznice spojená se slzením očí

Akutní střevní potíže, zvracení, nadýmání, bolesti žaludku

 

PREVENCE: 1 – 2 sáčky denně 

Přepracovanost, únava

 

AKTIVNÍ: 1 sáček denně, požití před aktivitou

Zvracení při cestování, kocovina