Cibetková káva Kopi Luwak Praha prodej
Náš tip: Levné kuchynĕ od Oresi.

A jako raritku kvalitní "globalizace" nabízíme z Indonésie marocký olej. "100% arganový olej Madre" zvláštní, ale 100% zlatavou kvalitu lisovaných arganových bobů jsme objevili až na dermatologické klinice na ostrově Java v Indonésii. Vyzkoušeli jsme od několika fa. "100% arganových olejů" nabízených v ČR, ale kvalitou se jednalo o ředěné, laciné náhražky. Ano, kvalita X cena :)

 

 

Arganový olej MADRE

Certifikováno ECOCERT, Cosmetic Grade Argan Oil.

100% přírodní virgin arganový olej lisován za studena, bez alkoholu a jiných přísad.  

Vhodné na tvář, tělo a vlasy

Vnější užití

 

Arganový olej (Argania Spinosa) též zvaný jako „zázračný olej“

Pochází z extraktu plodu arganovníku, který roste pouze v západní části Maroka mezi oblastmi Essaoulra a Agadir.

 

Araganový olej Madre se získává z „ořechových“ plodů arganovníku, které se lisují za studena bez dalších přísad a úprav.

 

   

Čistý a čerstvý 100% arganový olej musí „vonět“ po ořechu – peckovině a barva oleje musí být zlatavá (po aplikaci na tělo „ořechová vůně“ po několika minutách vymizí). Pokud je vůně a barva zastřená, nevýrazná jedná se již NE o 100% arganový olej nebo o již starý či jinak špatně upravený, ředěný olej. Pokud je jiná vůně např. více květinová, sladká.. jedná se již o parfemovaný arganový olej. Na trhu se objevuje mnoho arganových „100%“ olejů různých značek, které jsou však již míchané většinou s jiným „peckovinným“ levnějším olejem např. mandlovým, vůně je však více jemná i barva více do světlého oleje. V rozpoznání 100% arganového oleje může napomoci též přiliž nízká cena, ale není zárukou.

Pokud chcete zjemnit, popř. zlevnit 100% Araganový olej Madre můžete si ho „zředit, domíchat“dle vlastní náročnosti jemnějšími či levnějšími oleji např. olivovým, mandlovým, růžovým aj.

Arganový olej Madre je uznávaný pro své neobyčejné složení a silnou ošetřující účinnost našeho těla od kořínků vlasů až po konečky nehtů na noze.

Vysokým obsahem esenciálních mastných kyselin, omega 6 a vitamínem E ( tocoherols), obsaženými živinami, minerály a vysokým obsahem antioxidantů Arganový olej Madre regeneruje vysušenou, podrážděnou, popraskanou kůži. Kyselina linolová a Polyphynol jsou účinné i v hojení chronického exému, jizev, strií, lupenky ajj. kožních vleklých nemocí. 

Vitamín E v arganovém oleji vyhlazuje, omlazuje kůži a vrací ji její zdravou elasticitu. Esenciální mastné kyseliny zvlhčují pokožku bez olejového, mastného pocitu.

Obsažený Triterpenoids chrání a čistí pokožku od usazování nečistot v kožních pórech a nerovnoměrné pigmentaci způsobené slunečním zářením.

Psorriasa je jako přírodní anti-alergen.

 

Složení 100% Arganového oleje Madre:

nenasycené kyseliny:

kyselina palmitová 14%

kyselina stearová 5%

polosycené kyseliny: 

kyselina linolová 37%

kyselina alfa-linolová méně než 0.6% 

monosycené kyseliny:

kyselina olejová 43.5%

 

tocopherois    720mg/kg

polyphenois     60mg/kg

sterois          3200mg/kg

Obsahem těchto složek se exktrakt z arganových bobů doporučuje jako doplňující přípravek v léčbě vlasových i kožních problémů, zahojování jizev, strií, alergií, exémů,  i lupence. Využívá se jako omlazující kožní a vlasová kůra, přidává se do luxusních kosmetických přípravků.

 

Užití Arganového oleje Madre

Arganový olej můžeme používat 100% čistý exktrakt nebo v olejové směsi.

 

„dopingová / startovací “ kůra:

Regenerace kůže (suchá, popraskaná, vrásčitá, exém, akné, strie, jizvy):

Užití 4 kapek 2x denně jemným vmasírováním na obličej, krk, a dekolt.

Regenerace vlasů, vlasové pokožky a pleši (třepení konečků, cuchání, suché a jemné vlasy, lupy):

Užití 2x týdně. Naneste olej rovnoměrně po celé lebeční části a na vlasy jemnou masáží a olej nechte působit, po 30min omyjte šamponem.

Na zpevnění nehtů a zahojení záděr:

Užití 1x týdně pro regeneraci kůže, zpevnění nehtů, a zahojení záděr. Ponořte konečky prstů, nehty rukou a nohou na 10 min do arganové koupele s vymačkaným sladkým citronem – lemon. 

 

Dlouhodobé „klasické / ekonomické“ užívání :

aragnový olej + přidána další složka (např. Mandlový olej na masáže, olivový virgin olej, aromaterapeutický vonný olej, váš oblíbenný kosmetický krém, voda..)

 

Original 100% Argan oil MADRE 15ml .. v dárkovém balení za 430,- Kč

vyprodáno - dostupné na dotaz